Biżuteria Robienie zakupów

Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Chcesz nabyć lampworki? Wejdź na www.bizutik.pl.

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny typ koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Kiedyś były produkowane w domach – szkło rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy na naftę, stąd też nazwa perły lampowe. Obecnie także można wykonać je samodzielnie, ale lepszym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do których kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki produkuje się, jak przed chwilą napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie w wyniku działania płomienia rozgrzewa się, a to umożliwia danie mu rozmaitych form. Paski stopionego materiału nawijane są na pręcik, przez co każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w środku – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków lub wisiorków.

Lampworki – do czego nosić?

Barwne lampworki świetnie pasują do normalnych strojów. Najlepiej łączą się z t-shirtami z zabawnymi nadrukami, kolorowymi swetrami i coraz częściej zakładanymi sneakersami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą ciekawie prezentowały się wyłącznie przy tego typu kreacjach – to tylko kwestia pomysłowości.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]