Biżuteria Robienie zakupów

Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Jeśli potrzebujesz biżuterii z turkusem, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2idFIFa

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, że chętnie sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących symbolem ekskluzywności. Produkowane są z niego broszki, naszyjniki i kolczyki, które idealnie komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor turkusu w szczególnym stopniu rzutuje kraj jego wydobycia – między innymi turkusy pochodzące z Iranu są niebieskie, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały nawet jego tańsze zamienniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na niezwykłe względy estetyczne. Według niektórych okazuje się bowiem amuletem, który zabezpiecza noszącego przed pechem. Zapewne w ogromnej mierze z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego rodzaju sprawy – zwyczajnie doskonale wygląda.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, więc warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Warto też zdejmować ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła mogą zmatowić turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyłożonym delikatną szmatką – unikniemy w ten sposób zarysowań.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]