Biżuteria Robienie zakupów

Czym wyróżniają się współczesne obrączki ślubne?

Chcesz kupić obrączki ślubne Kraków? Skieruj się na ten adres.

Dla większości dzień ślubu jest niezmiernie emocjonującym dniem życia. Ceremonia ta wiąże nowożeńców do końca życia, a symbolem ich lojalności, miłości i zaangażowania są obrączki ślubne, które wkładają sobie nawzajem na palce.

Obrączki ślubne – nie w każdym kraju na prawej dłoni

Z początku nie było rozróżnienia na pierścienie zaręczynowe i obrączki, w związku z tym mają one wspólną historię, która sięga aż do Starożytności. Dopiero w XIII w. Kościół Katolicki przyjął obrączki do prawa kanonicznego, w rezultacie czego podarowanie żonie pierścionka stało się elementem sakramentu zaślubin. Mało osób wie jednakże, iż mężowie rozpoczęli noszenie na palcu obrączki wiele stuleci później. Już wcześniej zdarzało się, iż zakładali pierścienie na palec obrączkowy kiedy odjeżdżali na wojnę, niemniej jednak tradycja ta upowszechniła się szerzej w poprzednim stuleciu, a konkretnie w okresie Drugiej Wojny Światowej. Obrączka miała przywodzić na pamięć mężczyźnie, iż w ojczyźnie czeka na niego żona, za którą ma walczyć i której ma obowiązek pozostać wierny. Nad Wisłą para małżeńska nosi obrączki na serdecznym palcu prawej ręki, jakkolwiek w wielu krajach, jak np. we Francji, w Turcji, w Iranie albo w Kanadzie, nakłada się je na lewą rękę, którędy zgodnie z niegdysiejszymi wierzeniami biegnie tzw. “żyła miłości”, która wiedzie wprost do serca. Inaczej niż pierścionków zaręczynowych, narzeczeni wybierają i mierzą obrączki razem, jednakże tradycja powiada, że kobieta nie powinna ich kupować, bowiem jest to zadanie mężczyzny.

Obrączki – dodaj datę ślubu, imiona małżonka lub cytat

Odmiennie do pierścionków zaręczynowych, obrączki ślubne charakteryzują się bardziej skromną stylistyką. Na przestrzeni wieków wykonywano je z różnorodnych surowców, bardziej lub mniej wytrzymałych. Dopiero później użyto do tego metale (takie jak żelazo lub mosiądz), które reprezentowały potęgę miłości. Obecnie do ich sporządzenia wykorzystuje się z reguły platynę i złoto, które są oznaką zaufania do małżonka. Rzecz jasna, są one także nierzadko inkrustowane kamieniami szlachetnymi, jednak w dalszym ciągu przeważnie nabywane są gładkie, uniwersalne złote pierścienie oraz delikatne nowoczesne obrączki, w których zastosowano połączenie dwóch gatunków złota (np. tradycyjnego z białym). Sklepy jubilerskie specjalizujące się w wykonywaniu obrączek ślubnych, mają także często w swojej ofercie grawerunek. Można więc spersonalizować obrączki dopisując do nich datę ślubu, imię małżonka lub ważny dla małżonków cytat.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]