Biżuteria Robienie zakupów

Kolczyki z ametystami

Zamów ametysty

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Australii i Mozambiku. Ze względu na wyjątkową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. Współcześnie, znajdujemy go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Moc biżuterii z ametystami

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.