Biżuteria Robienie zakupów

Srebrne wisiorki

Potrzebujesz wisiorków? Sprawdź http://tinyurl.com/zbzvb8q

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie wygląda, a także cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Silne środki myjące dla srebra bywają szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro źle znosi również styczność z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę albo zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka kilku przedmiotów, musimy przed tym owinąć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.