Biżuteria

Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Jeśli potrzebujesz topazu mistycznego, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2dVtG0Z

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru łatwo pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu dużej temperatury oraz powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień przybiera fioletowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak już napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się także mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojej kreacji.