Branża prawna

Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada długoletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, tak od strony pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale również na doradztwie w zakresie bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – obszar działania kancelarii radców prawnych

Działając w imieniu Pracodawców, na co dzień pomagamy im w tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego trwania oraz zakończenia. Udzielana przez nas pomoc prawna ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale także ochronić ich przed sporami sądowymi z pracownikami. Jesteśmy świadomi, że wraz z rozwojem spółki, postępowanie zgodnie z prawem pracy jest większym wyzwaniem. Dlatego też naszym celem jest praca w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik w roli pełnomocnika Pracownika

Niezwykle często występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie znacznie częściej nasza praca skupia się na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezzasadnym rozwiązaniem umowy o pracę czy chociażby nadgodzin. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie odmiennego zaangażowania, gdyż tego rodzaju sprawy wiążą się z ogromnymi problemami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do racji Klienta staje się sporym wyzwaniem.