Branża prawna

Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Prawo rodzinne stanowi jeden z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących macierzyństwa i ojcostwa, uregulowania kontaktów czy władzy rodzicielskiej.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim odpowiedniego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez każde stadium sprawy w sposób dla niego bezbolesny. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań Klientów zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź na Skype’ie. Staramy się wówczas zebrać maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy dążymy do znalezienia możliwości na zakończenie jej ugodą. Podejście to wywodzi się z faktu, iż większość konfliktów ma swoje podłoże w ogromnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą neutralną, nie znajduje się pod ich wpływem i rozpatruje sprawę wyłącznie z punktu widzenia przepisów prawa.