Budownictwo

Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

W tym miejscu zamówisz okna skrzynkowe drewniane

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je można w zabytkowych kamienicach, starych domkach oraz dworkach. Dziś są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto jednak zaznaczyć, że z uwagi na ich walory estetyczne coraz chętniej zakładane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, że dzisiejsze modele są tak samo wydajne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Budowa okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego typu izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko podzielone są na cztery elementów – dwa górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i kiedyś były używane do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa najlepiej sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – chociażby domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, muszą być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę i modrzew, ale ostatnimi czasy ich producenci stosują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti są bowiem dużo bardziej odporne na wpływ deszczu, powietrza oraz skrajnych temperatur.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]