Budownictwo

Nowoczesne okna drewniane

Więcej informacji o okna drewniane producenci znajdziesz tutaj

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wykorzystywanym rodzajem okien. Potem zostały zastąpione przez te wyprodukowane z PCV, jednak dziś na powrót doceniamy ich zalety. Odpowiednio zrobione i zadbane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć co najmniej tyle lat co okna plastikowe, zaś ich zakup pochłonie podobną kwotę. Poza tym w niektórych sytuacjach ich wykorzystanie okaże się niezbędne – czasem zwyczajnie nie możemy zdecydować się na jeden z bardziej nowoczesnych modeli. W jakich sytuacjach zatem należy ich użyć? Z czego są wykonywane?

Okna drewniane – surowce

Okna drewniane produkowane są tylko z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. Aktualnie najchętniej stosuje się sosnę, jesion, a także dąb. Z uwagi na wytrzymałość na deszcz oraz słońce, wytwórcy stolarki okiennej coraz częściej wykorzystują drewno spoza Europy – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są trochę droższe, ale warto pamiętać, że wymagają mniej intensywnych konserwacji oraz łatwiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla wielu osób ich dobrą stroną jest także fakt, że nierzadko wyglądają bardziej interesująco niż modele wykonane z krajowych rodzajów drewna.

Przykłady użycia okien drewnianych

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla wyrobów plastikowych – są od nich tańsze, a sprawują doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, bywają również wykorzystywane podczas rekonstrukcji zabytkowych posesji. Użycie innych materiałów może bowiem prowadzić do problemów w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – grożącymi również dużymi grzywnami.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]