Budownictwo

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, określane także deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Z reguły stosuje się je w przypadku wylewania ścian betonowych – wtenczas są one niezbędne do tego, żeby nadać im właściwy kształt i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Ponadto szalunki stosuje się też w czasie stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie przestrzeni na drzwi, okna oraz bramy. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jak mogą zdobyć je inwestorzy.

Rodzaje szalunków

Najstarszym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami czy też drewnianych desek, która po rozmontowaniu może być wykorzystywana ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – większa część wykonawców oraz inwestorów stawia zatem użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się ze sklejki, metalu bądź drewna, jak również zestawiać dwa lub trzy surowce. Zazwyczaj jednak korzysta się ze sklejki – głównie z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a konstrukcję łączą głowice ze aluminium lub stali, narożniki, łączniki i belki.

Wypożyczenie szalunków – kiedy to się opłaca?

Podmioty na co dzień zajmujące się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wybudować pojedynczy obiekt i brygad, które oferują odmienne usługi. Zakup wszystkich elementów potrzebnych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]