Budownictwo

Wraca moda na projekty domów góralskich

Zamów domy z bali Kraków.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy betonowe. Obecnie jednak zaobserwować można to, że zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane mają bowiem mnóstwo plusów. Najważniejszym jest na pewno wygląd – dopasowują się zarówno do miejskiej, jak i wiejskiej zabudowy. Istotne jest również to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, bowiem są wznoszone tylko z naturalnych surowców. Drewno potrafi również absorbować fale pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, co powoduje, że ich lokatorzy lepiej się wysypiają oraz chronią układ oddechowy.

Najczęściej zamawiane projekty domów góralskich

Najczęściej wybieranym typem domów z drewna są oczywiście te przypominające tatrzańską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym stylu. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – między innymi części betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić także, jeśli zamierzamy wybudować je poza Tatrami.

Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, że na komfort życia w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl jakiego jest wybudowany. Z tego powodu decydując się na takie wyjście, warto obejrzeć dotychczasowe realizacje twórcy i wyszukać, co myślą o nim poprzedni klienci. Ważne jest, by w jego teczce znalazło się wiele projektów domów góralskich – przez to otrzymamy gwarancję, iż nasze zamówienie zostanie odpowiednio zrealizowane i spełni nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze też sprawdzić się, czy architekt współpracuje z firmą, która wzniesie dom – dzięki temu inwestycja skończy się szybciej.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]