Budownictwo

Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Chcesz nabyć dźwigar? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie właściwego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu oraz przygotowanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki okazują się także potrzebne przy formowaniu sklepień – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego obiektu. Dźwigary sprawiają, że sufit nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na znaczne, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. Skutkiem tego jego kluczową cechą jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Muszą one być starannie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na spore obciążenia. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak olcha, topola, buk i sosna. Bardzo ważne jest także odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, klejów i innych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Firmy, które regularnie parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup i składowanie generuje jednak pewne koszty. Z kolei firmy, które tylko okazjonalnie podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz innych elementów szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]