Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja

Filtry powietrza do zastosowań przemysłowych i uniwersalnych – jakie wybrać?

Znajdź filtr F7

Powiedzmy sobie prawdę: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem nasz kraj plasuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są nowe powiadomienia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też bezustannie poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle istotne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry dokładne typu mini-pleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, domach lub urzędach świetnie zdadzą egzamin filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością też takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, dym tytoniowy bądź sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej charakteryzującą się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się zachować najwyższe normy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o dalece wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na wydajną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są tam, gdzie muszą być zachowane wysokie standardy sterylności powietrza, jak przykładowo w przemyśle optycznym.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46