Edukacja

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Zajrzyj tu po więcej szczegółów o digital paintingu.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego i postaci stosują głównie profesjonalne oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne oprogramowanie do malarstwa komputerowego

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo iż powstał jako software do obróbki fotografii, szybko stał się głównym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak między innymi Corel Painter, GIMP czy Clip Paint Studio, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane akwarelą, temperą bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Malarstwo komputerowe – lekcje pod okiem instruktora

Właściwie lekcje digital paintingu odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, niemniej jednak aby dobrze rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz przydatne metody korzystania z pędzli, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]