Edukacja

Jak wyglądają zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci?

Dla niemowlęcia zabawa to nie tylko rozrywka – należycie poprowadzona może pobudzać ich rozwój. Opiekuni, chcący poprawić zdolności poznawcze swoich pociech, mogą partycypować ze swoimi dziećmi w zajęciach baby sensory.

Zajęcia baby sensory dla niemowląt

Ogólnorozwojowe zajęcia sensoryczne to spotkania dla niemowląt, a więc dzieci do trzynastego miesiąca życia. Okres ten jest ogromnie istotny dla dziecka, ponieważ zachodzi wtedy jego bardzo intensywny rozwój fizyczny oraz mentalny. Na skutek doświadczeń sensorycznych w mózgu niemowlęcia tworzą w tym okresie miliony nowych połączeń pomiędzy neuronami. Wobec tego warto zadbać o sporą liczbę interesujących atrakcji, które wpłyną pożytecznie na rozwój malucha. Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych prowadzone są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do 6 miesiąca oraz tych w wieku od 7 do 13 miesiąca życia. Ze względu na fakt, iż przeznaczone są dla niezmiernie małych dzieci, trwają niecałą godzinę, która podzielona jest na fazy wypoczynku i zabawy. W trakcie zajęć dzieci angażowane są w różne aktywności, które stymulują ich rozwój emocjonalny oraz umiejętności komunikacji i motoryczne.

Zajęcia ogólnorozwojowe z instrumentami

Dźwięk jest jednym z najlepiej oddziałujących na rozkwit dziecka bodźców. Poprzez grę na różnorodnych instrumentach, zarówno starsze, jak i małe maluchy, kształtują zdolność rozumienia piękna i fantazję, a także uczą się rytmu. Obcowanie z muzyką w pierwszych miesiącach życia podnosi umiejętności kognitywne maluchów, co w szkolnych latach może przyczynić się do łatwiejszego zrozumienia podstaw matematyki. Zajęcia muzyczne to również świetna zabawa z gromadą równolatków. W czasie spotkań z muzyką generowane są dźwięki na niskim pułapie głośności. Pod okiem doświadczonego w pracy z maluchami instrumentalisty, dzieci dowiedzą się, iż dźwięki można tworzyć też za sprawą różnych przedmiotów.