Edukacja

Kurs rysunku architektonicznego dla przyszłych studentów architektury

Po więcej informacji o kurs architektura kliknij tu

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego dużą popularność wpływa dużo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to nadzwyczaj ciekawe studia oraz szansa na i wciągającej pracy po ich zakończeniu. Żeby dostać się na architekturę należy jednak nie tylko wykazać się znajomością najistotniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale także umiejętnością rysowania. Jeśli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest przejść kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego nas nauczy?

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób posiadających przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje uczestnikom praktyczną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, a także architektonicznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. Podczas szkolenia przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a prowadzący pomaga im przygotować pracę, która zostanie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko nauka rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko lekcje rysunku, ale też wskazówki specjalistów, które pozwolą przygotować się lepiej do egzaminów – między innymi odnośnie tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdy uniwersytet (np. te w Krakowie, Lublinie, Warszawie, Gdańsku lub za granicą). Kursanci mogą przejść próbny egzamin, w trakcie którego zobaczą, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim słuchaczom zajęcia z historii sztuki – te wiadomości okaże się niezbędna na egzaminie i w toku studiów.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]