kurs zimowej turystyki wysokogórskiej
Edukacja Podróżowanie Rozrywka

Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Góry bywają niebezpieczne, ale także są urzekające. Właściwie co parę tygodni, a zwłaszcza w okresie, gdy wczasowicze masowo odwiedzają popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży słynnych szczytów, w mediach informują o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przeszkolenia wybrały się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny pasjonatom gór pragnącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia w plenerze w niedużych grupach

Najlepszą drogą, by pozyskać potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z najistotniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, survivalu oraz medycyny górskiej, które okazują się konieczne w razie rozmaitych niebezpiecznych sytuacji. Kurs obejmuje też reguły prawidłowego zachowania się w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma kilkunastoletnią praktykę jako organizator ekspedycji w pasma górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w małych grupach, które na ogół nie przekraczają pięciu- osób. Dzięki temu przyswajanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie opanować najważniejszą wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]