Nie możesz znaleźć internetowego kantoru? Wejdź na https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html.
Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w najbliższym oddziale banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Lecz w ekspresowo transformującym się świecie, ludzie chcą wymieniać obcą walutę bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, wskutek tego też powstały kantory online, które to umożliwiają.
Jak działa kantor internetowy?
Operacja w kantorze online jest równie nieskomplikowana jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z minionej doby. Drugim i nadzwyczaj istotnym plusem kantorów online są niższe spready aniżeli te proponowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocniczych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku) bądź w uzgodnionym przez klienta dniu.
Kantor online – usługa dla pracowników zagranicznych oraz kredytobiorców
Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz znaczną wolność w dysponowaniu swoim kapitałem. Korzystają z nich również osoby studiujące bądź zatrudnione za granicą i kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.