Ochrona i bezpieczeństwo

Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Jeśli chcesz nabyć tabliczki informacyjne, odwiedź tę stronę

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, rośnie też nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy więc w jakich miejscach można znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą obiekty biurowe – bloki, obiekty użyteczności publicznej, szkoły, szpitale. Dzięki nim błyskawicznie odnajdziemy np. przychodnię. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach bloków, ponieważ bardzo często możemy je również spotkać wewnątrz. To ogromny zespół znaków, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego pomieszczenia lub urzędnika w dużych kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z nazwami referatów. Dzięki temu błyskawicznie znajdziemy przykładowo wójta czy wydział księgowy. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – narzucane przez polskie prawo

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie są drzwi bezpieczeństwa, wyodrębniają strefy dla niepełnosprawnych, informują o zasadach reanimacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, są również fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych surowców (takich jak aluminium), niektóre rodzaje są fluorescencyjne, a ich montaż jest niezwykle łatwy.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]