trekking w dolomitach
Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Bez wątpienia budzą one zachwyt, jednakże osoby, które często uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie pragną zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się imponującym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne baszt skalnych, skalistych grani i turni

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się dużą liczbą turni, ostrych grani oraz baszt skalnych, które podczas dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (o ile nie całego świata!), nie dziwi więc, że dekadę temu trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj strome stoki, wytyczono w nich też dużo bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby uprawiające trekking.

W Dolomitach spędzisz również w interesujący sposób zimowe miesiące

Początkujących entuzjastów trekkingu niewątpliwie zachwyci przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych wyposażonych w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu turystów fizycznie bardzo trudna, lecz ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie zapamięta ją przez całe życie. W Dolomitach można spędzić też w aktywny sposób zimę, chodząc po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Tre Cime i Tofany.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]