wyprawy górskie, Kilimandżaro wyprawa
Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Lubisz wyzwania? Wyprawy górskie są dla Ciebie!

Mnóstwo osób spędza swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski miejscach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed amatorami górskich wypraw otworem stoją nie tylko polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale też najwyższe wzniesienia Afryki, Azji oraz Meksyku. Z pewnością wielkim ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji mnóstwo usprawnia, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka kondycja, która pomoże nam wytrzymać długą wędrówkę z naprawdę masywnym, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dostosowaną do warunków górskich odzieżą oraz właściwym wyposażeniem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w podobnych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które powinno się bezwzględnie spełnić. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem umiejętność pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej konieczne jest bezwzględne dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez prowadzącego grupę.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]