Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Trekkingi Himalaje. Więcej informacji na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma sporo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na wstępie warto zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Kłopoty powoduje też samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Lhotse i Shishapangmy

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, bowiem nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]