Rekreacja, hobby, sport Rozrywka

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Złóż wizytę w szkole tenisa dla dzieci Kraków - tu skorzystasz ze wsparcia fachowców

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie czasu wolnego i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest odpowiedni zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to bardzo trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość wyboru idealnej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są również treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem doświadczonego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Nasze dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]