Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Jeśli interesuje Cię pełna oferta trekkingów, wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wycieczki mogą przybierać rozmaite postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek za nieraz gigantyczny trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – stopnie trudności

Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej oraz przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek ze świetną sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, największym uznaniem cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wyprawy w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]