Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Trekkingi – o czym pamiętać?

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą trekkingów? Nie wahaj się! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są najczęściej tego typu umiejętności – w różnych pasmach wytyczono wszak trasy, z którymi upora się dowolny miłośnik gór – jeżeli oczywiście posiada odpowiednie sprzęty, czyli kijki gwarantujące przyczepność na nierównych nawierzchniach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna okaże się również obecność doświadczonego instruktora, który powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo trudnym obszarze, co powoduje, iż niezbędne okazują się akcesoria umożliwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, bo gwarantują stabilizację nawet na oblodzonych trasach – a na wysokich szczytach uświadczyć je można również latem. Na stromych podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do korzystania z tych narzędzi potrzebne będą specjalistyczne kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Trekkingi – gdzie są organizowane?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, które zwykle okazują się niedostępne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich górach – polscy górołazy chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym uznaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach K2 i Broad Peak.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]