Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Co warto wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja licznych podróżników, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych wrażeń na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Globtroterów wabią w głównej mierze kurczące się już lodowce, malownicze widoki, jak również możliwość ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza stosowne przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na szczyt masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto także wyposażyć się w medykamenty zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed atakiem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty oraz korzystanie z odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]