Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Zamów buty jeździeckie.

Jazda konna w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczne atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: polepszenie kondycji, trening odpowiedniej postawy, jak również wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego. Ponadto ma zbawienne oddziaływanie na samopoczucie: likwiduje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i zwiększa poczucie odpowiedzialności. Jedak by w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, musimy odpowiednio wybrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – ochrona całej albo części nogi

Rozróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Te pierwsze są wyraźnie krótsze, gdyż sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając ryzyko powstawania otarć i sińców. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednak kupując je warto pamiętać o tym, żeby zaopatrzyć się też w osłonę na nogi – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich surowców są wytwarzane buty do jazdy konnej?

wybierając buty jeździeckie, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z którego są one wytworzone. W sprzedaży znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnorodnych zamienników. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, lecz opłaca się je wybrać ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Polecane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast przybiera oczekiwany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada trochę gorzej, ale jej atutem jest niska cena.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]