Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Więcej o czapsach skórzanych na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach najczęściej znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wykonane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechuje dużo niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]