Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

Niedrożność nosa u małych dzieci to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – czy odciąganie wydzieliny jest tak ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do powikłań, a po nadkażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, spływa po ściance gardła powodując podrażnienie. Bakteryjny, żółtozielony katar staje się zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak można odciągać katar aspirator do nosa czy gruszka?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wkładanej do otworu nosowego, którą następnie uciskamy. Tworzące się podciśnienie wciąga katar do gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie sporą popularnością cieszy się natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdumienie wielu rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, pasuje do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej 800–1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, należy stosować po uprzednim rozrzedzeniu flegmy 0,9% roztworem soli. Po usunięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie błony śluzowej nosa uszkodzonej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza występuje w 3 wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).