Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Dowiedz się więcej o belkach na relingi zintegrowane.

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić zawodowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem deski snowboardowe, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]