Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeśli potrzebujesz toczków do jazdy konnej, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest zwykle wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami, jak również być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]