Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu Żywność

Brakuje Ci witamin i soli mineralnych? Pij soki z buraków i kiszonej kapusty!

Jeśli chcesz zamówić sok z kiszonych buraków, powinieneś odwiedzić ten adres.

Produkty fermentowane po latach zapomnienia znowu powróciły do menu Polaków. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają także inne, do tej pory mniej popularne owoce oraz warzywa. Kiedy piszemy o zdrowotnych walorach fermentowanego jedzenia nie można pominąć także napojów takich jak kombucza, kefir czy rozmaitego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Głównie te ostatnie zasługują na uwagę – pozwalają w łatwy i szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi witaminy niezastąpione dla jego właściwego funkcjonowania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – co w nich się znajduje?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający multum związków wpływających pozytywnie na nasze zdrowie. Najważniejszym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z buraków, kapusty czy pozostałych kiszonek to również świetne źródło witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysokie stężenie witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na zawartość witamin z grupy B, witaminy K i E oraz wysokie stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego należy go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę układu pokarmowego. Na domiar tego liczne witaminy usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy depresji, cukrzycy i szkorbutu, a także pomagają poradzić sobie z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. refluks lub wrzody dwunastnicy. Stanowią one też osłonę w trakcie kuracji antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]