Robienie zakupów Żywność

Ciesz się inną kawą co dnia – o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

Jeśli chcesz kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso, koniecznie wejdź na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Drugim słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Roma, Trieste, Venezia i Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty suszonych owoców, palonego drewna czy pieczonego chleba. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Hazelnut oraz Carmel.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 szt kawy w kapsułkach. Natomiast dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, kiedy klient ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]