lampy solne, lampa solna
Robienie zakupów Urządzanie domu

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Europie, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Z rzadka jednakże są to rzeczy funkcjonalne – na ogół służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne kupisz w kilku kolorach

Lampy solne są estetyczne i łatwo dopasujemy je do aranżacji pomieszczenia, bowiem są sprzedawane w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o bliźniaczej siatce krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różne formy, przykładowo piramidy czy też sześcianu.

Lampy solne a wyzwalanie ujemnych jonów

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, równoważących te generowane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają te lampy, jest uspokajający i łagodny, stąd zaleca się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza stres lub brak snu, bowiem przy nich można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a większe bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]