Robienie zakupów Urządzanie domu

Czy rolety dzień noc i firanki mogą stanowić zgrany duet?

Podczas urządzania wnętrz jesteśmy postawieni przed wyborem: zasłony, żaluzje czy rolety? Czy istnieją przypadki, kiedy te dwa komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach związanych z wnętrzarstwem znaleźliśmy kilka sugestii aranżacji pomieszczeń według tej koncepcji. Rolety – dzień noc lub klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym pomieszczeniu: salonie, kobiecej sypialni lub dziecięcym pokoju, poza roletą masz możliwość też w oknie zawiesić firanki. Jakiego koloru? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie postaw na firankę o kremowej, białej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w intensywniejszej barwie. Uatrakcyjni to pokój i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do znajdujących się tam mebli, poduszek, dywanu i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie połączenie jest możliwe?

Podczas naszych inspirujących poszukiwań znaleźliśmy też wiele pomysłów na dopasowanie rolety dzień i noc i zasłon. Pierwszy nurt to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. szarości, bieli, brązie, beżu). Kolejna propozycja to stonowana roleta i wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona – przy czym wzór zasłony wybierz tak, żeby pasował do stylu pokoju (romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy, dziecięce bohomazy, modne kropki). Ostatnia inspiracja bazuje na przeciwieństwach. Intensywna roleta – niebieska, żółta, zielona – oraz stonowana zasłona: biała, szara, beżowa. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski sposób na aranżację wnętrza. Odważysz się sprawdzić ten stylowy duet u siebie?