Robienie zakupów Urządzanie domu

Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Zobacz realizacje z zastosowaniem shuttersów w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można zastosować również w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a jednocześnie pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż popularniejsze teraz rolety.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie domownicy przebywają po wiele godzin w trakcie dnia oraz podejmują tu gości. Z tej przyczyny trzeba zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale jednocześnie komfortowy. Opcja zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala m.in. na zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy włączyć film, bądź jego częściowe ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo łatwa pielęgnacja

Możliwość kontroli przenikania światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak także z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei zimą dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Na dodatek okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich konserwacja jest niezmiernie prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]