Robienie zakupów

Czym jest antena SAT?

Dowiedz się, gdzie kupić antenę satelitarną

Zdecydowana część z nas posiada w swoim domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy od czasu do czasu zobaczyć ciekawy film lub dokument w telewizji. Aby odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj kupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która na ogół określana jest mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Za sprawą anteny SAT można więc odbierać nadal nadzwyczaj popularną w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wymienić można parę rodzajów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne i panelowe. Anteny tego rodzaju charakteryzują się konkretnymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Obecnie w przeważającej liczbie przypadków konsumenci wykorzystują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny produkowane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania niekorzystnych warunków pogodowych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła być użytkowana kilka lat.

Co oprócz anteny SAT jest wymagane do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem koniecznym do tego, aby bez problemu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba również wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający oddzielne pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel współosiowy.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]