Ochrona i bezpieczeństwo Robienie zakupów

Elektrozaczepy – postaw na bezpieczeństwo

Elektrozaczepy stanowią znaczący element konstrukcyjny furtek, drzwi wejściowych oraz instalacji domofonowych zarówno w zakładach pracy, domach prywatnych, apartamentowcach, jak i biurowcach. Jak one pracują i z czego są wyprodukowane nowoczesne zaczepy elektromagnetyczne?

Zaczep elektromagnetyczny – stawiaj na pełne bezpieczeństwo

Zaczep elektromagnetyczny pozwala na blokowanie i otwieranie na odległość bram oraz drzwi, co zabezpiecza nieruchomość lub wybrane pomieszczenia przez ingerencją jednostek niepożądanych. Zaczepy elektromagnetyczne są często stosowane na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, przy bramach domków jednorodzinnych, a także w innego rodzaju obiektach wymagających ochrony. Ze względu na to, że elektrozaczepy są zazwyczaj instalowane na zewnątrz obiektów, obecne w sprzedaży produkty wyprodukowane są z wysokiej klasy materiału niepodatnego na rdzę i negatywny wpływ czynników pogodowych. Nader istotna jest także solidność tych elementów, są one wszak poddawane obciążeniom o dużej mocy – w przypadku zaczepów elektromagnetycznych używanych w warunkach domowych muszą znieść nacisk do 300 kg, natomiast przy systemach ciężkich aż do 1000 kg.

Zaczepy elektromagnetyczne – jak znaleźć idealny model?

Rodzaj elektrozaczepu należy dostosować do typu drzwi i konstrukcji ościeżnicy. W sprzedaży wyróżniamy zaczepy elektromagnetyczne do drzwi lewych, prawych, a także modele do zastosowania przy drzwiach dwuskrzydłowych. Oprócz tego kupić możemy produkty kątowe, długie, płaskie, krótkie, z wyłącznikiem i pamięcią. Współczesne modele posiadają też funkcję umożliwiającą czasowe pozostawienie otwartych drzwi.