Robienie zakupów

Główne cechy anteny DVB T

Jeśli potrzebujesz anteny telewizyjnej, kliknij tu

W zdecydowanej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować także we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, odznaczają się też wyjątkową odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zakupić. Trzeba pamiętać, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]