Robienie zakupów Urządzanie domu

Jak działa roleta podgumowana?

W najupalniejsze miesiące w roku Twój dom nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed opuszczeniem domu zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz raduj się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, stworzonym do odpoczynku. Taki typ rolety w pełni nie przepuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W jakich pomieszczeniach spisze się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Charakterystyka rolet podgumowanych

Największym atutem rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona stuprocentowe zaciemnienie wnętrza. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie grzeje. Zazwyczaj latem zachowanie w pokojach właściwej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzacji, to kup taki typ rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia czy łazienka, ale także do mocno nasłonecznionych pokoi. Nie ma przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Roleta podgumowana najczęściej dostępna jest w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli chcesz znaleźć przesłonę do słonecznego albo silnie oszklonego pomieszczenia, to ten typ spisze się idealnie. Również pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon czy gabinet, to znakomite wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do innych detali wnętrza lub wybierz model w absolutnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich wykorzystanie.