lonża dla konia, lonża jeździecka
Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Jak wykorzystuje się lonżę jeździecką?

Lonża dla konia to akcesorium popularnie wykorzystywane podczas lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie najlepiej je kupić?

Lonża jeździecka – typy i jej wykorzystanie

Lonża dla konia to dość długa linka, na ogół mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca w trakcie nauki jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, utrzymywaniem balansu w siodle, łapaniem strzemion, jak również dosiadem. Zwierzę prowadzi się po zarysie okręgu, zaś lonża jest stosowana do kontrolowania reakcji konia. Narzędzie to wykorzystują także woltyżerzy oraz artyści cyrkowi do szlifowania technik i zabezpieczania wykonywanych ewolucji. Lonża jest oprócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być wykorzystywana w czasie ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych osobników i zagwarantowania im stosownej dawki ruchu.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria znanych firm

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich znajdziesz w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych oferujących specjalistyczny oprzyrządowanie w rozważnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże dla konia od uznanych producentów – m.in. Waldhausen, Jumptec czy Harrys Horse. Poszukujesz lonży jeździeckiej w brązowym, niebieskimlub różowym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade gwarantuje ogromny wybór artykułów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych użytkowników. W ofercie dostępne są produkty wykonane m.in. z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy karabińczyk, a delikatny materiał jest miły w dotyku.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]