Robienie zakupów

Klaser numizmatyczny – dlaczego warto go mieć

Sprawdź, gdzie kupić album na monety.

Zbieranie banknotów i monet to nie tylko frajda z wyszukiwania i zakupu nowych egzemplarzy, ale także uczucie satysfakcji z ich podziwiania i klasyfikowania. Zdobyte numizmaty powinny więc znaleźć się w praktycznych albumach bądź klaserach, za sprawą których łatwo będzie można je podziwiać, a w tym samym czasie zabezpieczy się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klaser na monety – zalety odłączania i dodawania pojedynczych stron

Kolekcjonerzy monet mają obszerny wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, jednakże najpopularniejsze nadal pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? W głównej mierze z tego powodu, iż pomagają łatwo klasyfikować numizmaty jednego typu. Pamiętajmy jednak, iż niektóre albumy na monety nie mają wewnątrz kart i należy nabywać je osobno dobierając je do rozmiaru gromadzonych banknotów bądź monet. Dowolność odłączania i dopinania kart jest sporym ułatwieniem przy porządkowaniu okazów podług naszego uznania – można przekładać je między albumami bez konieczności wyciągania pojedynczych eksponatów, co redukuje niebezpieczeństwo zarysowania monet bądź uszkodzenia banknotów. Poza tym, dysponując niedużym zbiorem, w jednym albumie można przechowywać monety o przeróżnych rozmiarach, wystarczy dokupić strony z pasującymi do nich przegródkami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, że nieraz wyglądają jak książki lub albumy ze zdjęciami, dzięki czemu łatwo schować je w domowej biblioteczce przez spojrzeniem ewentualnego rabusia.

Czy w klaserze numizmatycznym można przechowywać dowolny typ numizmatów?

Specjaliści zalecają, by w plastikowych przegródkach klaserów trzymać popularniejsze monety, które nie mają już stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie zapewnia numizmatom kompletnej osłony przed działaniem wilgoci i powietrza. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie albo te wykonane z metali szlachetnych warto wcześniej zabezpieczyć przez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Kapsel można później przechowywać w klaserze, jako że wielu producentów ma w asortymencie strony do albumów, które bez problemu mieszczą w sobie monety w kapslach lub w usztywnionych, papierowych holderach.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]