Budownictwo Robienie zakupów

Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Potrzebujesz kontenerów otwartych? Koniecznie odwiedź ten adres

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy stolarki otworowej, a także złom, gruz – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci większych gabarytów

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach niebędących odpadami lub potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych oraz magazynów.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]