kontener otwarty, kontenery hakowe
Robienie zakupów

Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Kontenery na odpady specjalne muszą charakteryzować się dużą trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Dlaczego należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne, a także niebezpieczne. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą zaczepy do asekuracji ładunku.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały sypkie mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do przewozu i przechowywania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]