Dbanie o urodę Robienie zakupów

Kosmetyki ekologiczne – gdzie kupować?

Sprawdź, gdzie nabyć kosmetyki ekologiczne

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – atuty

Kosmetyki, które powstały z ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz cechują się doskonałą wchłanialnością. Pakowane są zazwyczaj w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Skład kosmetyków ekologicznych

podczas produkcji kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. macadamia, migdałowy czy arganowy, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków produkowanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne łatwo kupić w Polsce?

Największym asortymentem szczycą się świetnie zaopatrzone sklepy online. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]