Robienie zakupów

Lampy solne i ich zdrowotne właściwości

Nie przekopuj już Internetu! Sklep z lampami solnymi na miarę Twoich potrzeb odnajdziesz na ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły kolosalną popularność. Należy przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym przytulną atmosferę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści zdrowotne?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie jedynie ładne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, delikatne światło, komponując sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub też kłopoty z układem oddechowym.

Korzyści zdrowotne lamp solnych/Właściwości zdrowotne lampy solnej

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko modne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło wigoru oraz dobrego nastroju.

Nasze dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]