Robienie zakupów Urządzanie domu

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Dowiedz się więcej o listwach podłogowych

Wydają się mało ważnym elementem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają najniższe partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]