Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Maseczka ochronna na twarz – nie tylko dla służby zdrowia

Jeśli chcesz nabyć maskę na twarz, powinieneś odwiedzić tę stronę

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się wyłącznie z lekarzami lub turystami z Azji zwiedzającymi Polskę. Ostatnio z uwagi na rozprzestrzeniające się często niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maseczki jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są coraz częściej zakładane przez Polaków.

Do czego używana jest maska ochronna?

Maseczki ochronne osłaniają usta oraz nos, dzięki czemu prawdopodobieństwo przedostania się bakterii i wirusów do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre modele masek zaopatrzone są w przezroczystą plastikową przesłonę, która w pełni zasłania twarz, a zwłaszcza oczy, przez które także może dojść do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być noszone przez lekarzy, pielęgniarki i ratowników, którzy są na co dzień narażeni na długotrwałą, bezpośrednią styczność z ludźmi aktywnie zarażającymi. Zdrowym ludziom takie maski posłużą do ochrony przed niebezpiecznymi zarazkami w czasie codziennych zakupów czy podróży komunikacją miejską. Stało się to bez wątpienia przymusem w okresie zagrożenia zachorowaniem na niesłychanie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do powszedniego użytku?

Maski powinny być wygodne i umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Maseczka musi mieć styczność z twarzą jedynie nie podrażniającą warstwą tkaniny, przykładowo bawełny. Dobrze jest wybierać maski ochronne, które są ozonowane przed zapakowaniem i które wykonano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych stosowanych w branży medycznej. Niektóre maseczki służą do wielokrotnego użytku, naturalnie pod wymogiem zastosowania wskazówek zawartych w instrukcji do opakowania dołączonej.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]