Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Mesz dla koni – skład, dodatki i zastosowanie

Chcesz zamówić mesz dla koni? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Mesz to karma o wysokiej zawartości odżywczej, która może być dawana każdemu koniowi niezależnie od jego codziennego trybu życia oraz stopnia aktywności. Co istotne, mesz jest lekkostrawny i dostarcza ustrojowi zwierzęcia składniki odżywcze, których rolą jest m.in uregulowanie procesu trawienia, a także ochrona układu trawiennego.

Mesz – produkty kupisz w marketach bez problemu

Przygotowanie meszu dla konia samodzielnie jest zadaniem stosunkowo czasochłonnym, ale nie jest to nadmiernie trudne, a produkty do tego niezbędne są kupimy bez problemu praktycznie wszędzie. Fundamentem każdego meszu są otręby pszenne, owies i siemię lniane. W części receptur na mesz wymieniana jest sól, ale sugerujemy podać ja zwierzęciu w jako lizawkę, która przyniesie mu więcej radości. Obok wymienionych powyżej produktów mesz można uzupełnić o szereg frykasów kochanych przez konie, takie jak cząstki jabłek, koper włoski, szałwia, ziarna słonecznika lub lucerna. Online można wyszperać wiele przeróżnych receptur na mesz dla koni, od niesłychanie prostych do takich z ogromnym spisem składników. Warto wypróbować kilka z nich, żeby dowiedzieć, który ostatecznie spodoba się naszemu zwierzęciu.

Jak często podawać koniowi mesz?

Należy wspomnieć, że poleca się podawać mesz zdrowym zwierzętom średnio dwa razy na tydzień, z kolei koniom chorym na kolki, wrzody oraz pozostałe schorzenia związane z trawieniem, weterynarze zalecają taki posiłek częściej, również codziennie. Nader ważne jest, by mesz serwować koniom letni. Dlaczego? Bazowy składnik meszu, a mianowicie siemię lniane, po ugotowaniu tworzy śluz, który następnie pokrywa układ pokarmowy zwierzęca, co skutkuje łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Ze względu na fakt, iż własnoręczne przyrządzanie meszu zajmuje najczęściej 2-3 godziny, w sklepach z produktami dla koni można nabyć gotowe mieszanki, które po dodaniu gorącej wody można już po paru chwilach podawać koniowi.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]